slide top

Πρόγραμμα 2014 & RUN+bike Report

Το 2013 ήταν μια ιδιαίτερα έντονη αγωνιστική χρονιά για την Transition Sports, αφού δοκιμάσαμε τις δυνάμεις μας σε αγώνες πολύ υψηλού αθλητικού επιπέδου. Η σεζόν έκλεισε σήμερα με έναν πιο «χαλαρό» αγώνα, το διαλειμματικό RUN+bike, με τους χρόνους ωστόσο να φανερώνουν ότι ο ανταγωνισμός ήταν ιδιαίτερα έντονος.

08122013aΑν και το κρύο σήμερα ήταν αρκετά έντονο με το βοριαδάκι να κάνει την αίσθηση ψύχους ακόμα πιο έντονη, οι εγγραφές έφτασαν τις 72 και οι 144 αθλητές προσήλθαν από νωρίς στο Moraitis Sports για την καθιερωμένη εγγραφή τους στην γραμματεία και για έναν πρώτο ζεστό καφέ. Ήδη από τις εγγραφές ήμασταν ιδιαίτερα χαρούμενοι αφού είδαμε ζευγάρια αλλά και οικογένειες να παίρνουν μέρος στον αγώνα μας προσδίδοντας μια ιδιαίτερη ατμόσφαιρα.

Λίγο πριν τις 11, οι αθλητές ετοιμάστηκαν για την εκκίνηση του RUN+bike 2013 και οι δρομείς συγκεντρώθηκαν κάτω από την αψίδα της New Balance, ύστερα από την τεχνική ενημέρωση. Στις 11.05 δόθηκε το σήμα και οι αθλητές ξεκίνησαν πολύ δυνατά, ενώ οι συναθλητές τους περίμεναν περίπου 500μ από την εκκίνηση για να συνοδεύσουν τον πρώτο δρομέα.

Για τον αγώνα αυτό οι κατηγορίες που βραβεύτηκαν ήταν τρεις: ΑΝΔΡΩΝ, ΓΥΝΑΙΚΩΝ και MIXED. Παράλληλα δόθηκαν και δύο αναμνηστικά κύπελλα στο πρώτο αγωνιστικό δίδυμο που είναι και ζευγάρι εκτός αγώνα (COUPLE’s CUP) αλλά και στην πρώτη οικογενειακή συμμετοχή (FAMILY CUP).

08122013b

Με τους αθλητές να κινούνται με αρκετά γρήγορο ρυθμό, πρώτοι overall και πρώτοι στους Άνδρες κάλυψαν την συνολική απόσταση των 15km σε τρεις γύρους οι πολύ δυνατοί ΠΟΥΛΙΟΣ & ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ (Συλ. Δρομέων Τρικάλων) ενώ η δεύτερη θέση overall ήταν οικογενειακή υπόθεση για τα αδέρφια ΚΑΣΣΟΥ κατακτώντας και το FAMILY’s CUP. Την τρίτη θέση στην κατηγορία και overall κατέλαβαν οι πάντα γρήγοροι ΚΑΦΩΡΟΣ, ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ.

Στην Μεικτή κατηγορία, πρώτοι ήταν οι συνήθεις ύποπτοι ΚΡΟΜΜΥΔΑΣ & ΚΟΠΙΝΑ, οι οποίοι ήταν και οι νικητές του COUPLE’s CUP. Για τις Γυναίκες, πρώτες ήταν οι ΜΑΛΑΙ, ΚΑΠΛΑΝΗ.

Δείτε τα ανεπίσημα αποτελέσματα

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά και όλους τους αθλητές παγκόσμιου κύρους και διακρίσεων που έβαλαν επανειλημμένα μέρος στους αγώνες μας. Πιστεύουμε ότι με την συμμετοχή τους τιμούν και στηρίζουν το σύνολο των τριαθλητικών αγωνισμάτων.

Με τους αγώνες του 2013 να είναι πλέον αγωνιστικό παρελθόν είναι βέβαιο ότι έχουμε ετοιμάσει ένα ιδιαίτερο Καλεντάρι για το 2014. Δείτε το πρόγραμμα.

ΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΟΥ

Οι φωτογραφίες από το RUN+bike θα είναι διαθέσιμες από αύριο το βράδυ εδώ και όπως πάντα τα έσοδα θα διατεθούν στο Χαμόγελο του Παιδιού.

Δείτε και αγοράστε τις επίσημες φωτογραφίες από τους προηγούμενους αγώνες της Transition:  Link

Transition Sports Team

Weather Camera - Live Stream

Στις εγκαταστάσεις μας λειτουργεί όλο το χρόνο webcam με live stream και μετεωρολογικός σταθμός με συνεχή ενημερώση.

Φωτογραφίες από Αγώνες

Δείτε Φωτογραφίες από τον αγώνα Sprint Triathlon & Kids στη σελίδα μας στο FB και στη επίσημη ιστοσελίδα του Foto-trexoume.